Zapadły decyzje, które mają nakłonić wszystkich Polaków do zaszczepienia.

W dniu 10.05.2021r. odbyła się konferencja prasowa Ministra Michała Dworczyka.

Podczas konferencji dowiedzieliśmy się o ruchach, które mają na celu nakłonienie wszystkich Polaków do szczepień, zwłaszcza młodzież. Zostanie wprowadzone więcej punktów, więcej dostępnych dawek, skrócony czas między podaniem pierwszej i drugiej dawki, kampania która ma dotrzeć do młodzieży oraz szczepienie pracowników na terenie zakładu pracy. Przedstawiono kolejne rozwiązania jakim mają być mobilne jednostki szczepień oraz wprowadzenie udogodnień dla osób głęboko niepełnosprawnych i ich opiekunów.

W tym tygodniu ponad 2 miliony dawek zostanie dostarczonych do punktów szczepień. Punktów szczepień jest coraz więcej, dawek będzie coraz więcej zostało zapowiedziane podczas konferencji.

Od wczoraj wszyscy Polacy, którzy ukończyli 18 rok życia mają wystawione e- skierowania do szczepień.

W przeciągu kilku tygodni wyznacznikiem już nie będzie ilość dawek, to ma być już zapewnione, a nakłonienie wszystkich do zaszczepienia. Jest to dla rządu największe wyzwanie, które jak twierdzą ma być powrotem do normalności.

W drugiej połowie maja ma być uruchomiona duża kampania. Będą w nią zaangażowani znani sportowcy, youtuberzy, blogerzy, osoby znane, które wzbudzają zainteresowanie wśród młodzieży. Ma być na to nacisk ponieważ wśród młodych osób nie ma zainteresowania szczepieniem. Kampania będzie prowadzona w mediach tradycyjnych oraz społecznościowych.

Od 17 maja w zakładach pracy ruszają masowe szczepienia ponad 100 tys. dawek tygodniowo. Od 1 czerwca przeznaczonych na zostać 300 tys. dawek tygodniowo. Wstępnie zgłosiło się do wyszczepienia swoich pracowników ponad 740 zakładów pracy. To rozwiązanie jest przedstawione jako wygoda i zachowanie ciągłości procesu pracy.

Została również podjęta decyzja o skróceniu okresu pomiędzy pierwszą, a drugą dawką. Moderna z 42 dni na 35 dni, Pfizer z 42 dni na 35 dni, AstraZeneca z 84 dni na 35 dni.

Zostają wprowadzone zmiany w szczepieniach ozdrowieńców z 90 dni czas zostanie skrócony na 30 dni od momentu uzyskania przez nich pozytywnego testu.

Rozważa się wprowadzenie mobilnych jednostek szczepień, w których mają pracować położne, ratownicy medyczni i pielęgniarki. Tutaj rząd zachęca do rejestrowania się jednostek aby dotrzeć do jak największej liczby osób z dawkami.

Dla osób niepełnosprawnych z orzeczeniem o głębokiej niepełnosprawności oraz ich opiekunów wprowadzono udogodnienie. Takie osoby mogą zaszczepić się w punktach poza kolejnością. W ośrodkach opieki i aktywności dla osób niepełnosprawnych jest możliwości zaszczepienia się na miejscu.

Wszystkie wprowadzone zmiany związane są z dynamiką dostępności kolejnych dawek oraz mają na celu w szybkim tempie wyszczepienie wszystkich Polaków.

PRZYPOMINAMY, ŻE GOTOWE PISMA M.IN. DOT. SPRZECIWU NA UCZESTNICTWO W EKSPERYMENCIE MEDYCZNYM MOŻESZ POBRAĆ TUTAJ 👇

Udostępnij na:

One Reply to “Zapadły decyzje, które mają nakłonić wszystkich Polaków do zaszczepienia.”

  1. Zyjemy w czasach ostatecznych. Albo zostaniemy ograbieni ze wszystkiego wymordowani a garstkas ocalalych niewolnikami albo je przezyjemy i wrocimy do normalnosci . To jest ogolnoswiatowa Rebelia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *