Wypowiedzi ekspertki o kolejnej kampanii szczepień oraz o szkodliwej akcji niezależnych lekarzy i naukowców

Prof. Agnieszka Szuster- Ciesielska ekspert wirusologii w rozmowie z PAP (polską agencją prasową) poruszała m.in. potrzebę kampanii szczepień przeciw covid-19 argumentując dlaczego jest ona ważna. W swoich wypowiedział zwróciła uwagę na pracę nad uaktualnieniem szczepień, niechęć społeczeństwa do poddania się im. Poniekąd przyznała rację co do obaw opinii publicznej. Wypowiedziała się również na temat działalności niezależnych lekarzy i naukowców.

Ekspertka podczas rozmowy z PAP poinformowała, że dochodzi już do apeli o tworzenie rozsądnej polityki zachęcającej do szczepień przed jesienią. Ludzie nie są na tyle zmobilizowani aby się szczepić.

Z wywiadu dowiadujemy się również, że kilka firm pracuje nad uaktualnieniem szczepionek, koncerny zapewniają, że zostaną one udostępnione jeszcze przed kolejnym sezonem zakażeń jakiego oczekują jesienią.

Dużym wyzwaniem będzie namówić społeczeństwo do szczepień. Na stwierdzenie, że według opinii publicznej szczepionki są nieskuteczne, nie chronią przed transmisją wirusa, mają działania uboczne, są zbyt często podawane, ekspertka przyznała, że do pewnego stopnia jest to prawdą. Jednak szczepienia uratowały miliony ludzi na świecie więc nieuczciwym jest stawianie takich zarzutów szczepionkom.

Pani profesor wspomniała, że nikt nie był w stanie na początku zapewnić, że wystarczy tylko jedna dawka szczepionki dla długotrwałej odporności. Jest to praca na żywym organizmie. Dopiero po pewnym czasie wiadomo na ile badania się sprawdziły.

Podczas wywiadu PAP wspomniał o niedawno odbytym XV Krajowym Zjeździe Lekarzy, na którym Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej powiedział, że zatwierdził wnioski o ukaranie 116 lekarzy i lekarzy dentystów, którzy pod koniec listopada 2020 r. złożyli swój podpis pod apelem do władz i nie wycofali się ze swojego stanowiska ostrzegającego przed szkodliwością szczepień.

Pani profesor przyznała, że jest to spora grupa i dobrze zorganizowana. Jest szczególnie szkodliwa, ponieważ zrzesza lekarzy i naukowców przedstawiających się jako niezależni, którzy prezentują nieprawdziwe informację.

Eksperci, rządzący, którzy zachęcają do szczepień mają problem z mobilizacją społeczeństwa. Jeszcze przed jesienią będzie można zaobserwować wznowienie kampanii, która będzie miała za zadanie wywołać w społeczeństwie potrzebę zaszczepienia.

Jednak można z pewnością zauważyć, że ludzie wolą polegać na głosie niezależnych lekarzy, naukowców oraz prawników, który jest uciszany na różne sposoby. Powstało wiele ugrupowań, stowarzyszeń działających na rzecz poszanowania praw i wolności obywateli. Działaczy przybywa. Warto też zauważyć, że media nagłaśniające tematy niezgodne z głównym nurtem i narracją rządową, oraz sprawy ważne dla interesu społecznego są coraz bardziej cenzurowane.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *