Fundacja Polskie Veto wzięła na tapetę kampanię barw obcego kraju w Bielsku- Białej. Podjęte działania.

W ramach kampanii “Biało- Czerwonej Cześć!”, którą prowadzi Fundacja Polskie Veto na prośbę mieszkańców różnych miast podjęto działania w związku z obecnością obcych barw na ich terenie.

Fundacja wystosowała wniosek o udostępnienie informacji publicznej do prezydenta miasta Bielsko- Biała, następnie po odpowiedzi na ten wniosek wystosowała ponaglenie przedsądowe w dalszym ciągu wnosząc o udostępnienie informacji publicznej.

Ponaglenie rozszerzono o dodatkowe pytania w związku z ostatnimi inicjatywami mieszkańców pt. “akcja flaga”, “akcja protokół flagowy”.

W dniu 4 maja 2022 roku Prezes Zarządu Polskie Veto wystosował wniosek o udostępnienie informacji publicznej do prezydenta miasta Bielsko- Biała, w związku z kampanią promującą flagę obcego państwa na terytorium Polski, obecności barw ukraińskich w przestrzeni publicznej miasta Bielsko- Biała.

Urząd Miejski w Bielsku- Białej w odpowiedzi na wniosek z dnia 4 maja 2022 roku wystosował informację:

“Informuję, że Urząd Miejski w Bielsku- Białej nie prowadził kampanii polegającej na oflagowaniu budynków użyteczności publicznej flagami Ukrainy

Fundacja Veto w związku z powyższą odpowiedzią uznała, że jej nie udzielono i wystosowała 26 maja 2022 roku przedsądowe ponaglenie o udostępnienie informacji publicznej, dodając kolejne zapytania dotyczące kwietnej flagi obcego kraju na skarpie przed zamkiem Sułkowskich.


Fundacja Polskie Veto wraz z mieszkańcami czeka na wyczerpującą odpowiedź na wystosowany wniosek o udzielenie informacji publicznej zgodnie z obowiązującym prawem.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *