Szczepionka cov-19: mamy listę możliwych działań niepożądanych!

FDA- agencja Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej pod linkiem: https://www.fda.gov/media/143557/download umieściła możliwe powikłania po szczepionce na covid-19.

Jak wynika z informacji zawartej w linku, prezentacja została przedstawiona podczas Komisji na posiedzeniu 22 października 2020 r.

Tematyka poruszona w prezentacji:

monitorowanie szczepionek COVID-19, zagadnienia dotyczące danych, szybki dostęp do danych do nadzoru w czasie zbliżonym do rzeczywistego, bazy danych dziesiątek milionów pacjentów dla oceny rzadkich poważnych zdarzeń niepożądanych szczepionki, dane reprezentujące spektrum opieki koordynowanej – ambulatoryjnej, lekarz, szpital itp., wysokiej jakości dane do oceny i potwierdzenia potencjalnych działań niepożądanych zdarzenia lub obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek COVID-19, dane zawierające istotne szczegóły kliniczne lub dostęp do karty medycznej

Następnie z tego samego raportu dowiadujemy się o możliwych skutkach niepożądanych!

“Nadzór FDA nad bezpieczeństwem szczepionek COVID-19: PROJEKT Robocza lista możliwych skutków zdarzeń niepożądanych ***Temat do zmiany***:

Zespół Guillain-Barré, ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia, poprzeczne zapalenie rdzenia, zapalenie mózgu / zapalenie rdzenia / zapalenie mózgu i rdzenia / zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych / zapalenie opon mózgowych / encefolapatia, drgawki, udar, narkolepsja i katapleksja, anafilaksja, ostry zawał mięśnia sercowego, zapalenie mięśnia sercowego / zapalenie osierdzia, choroba autoimmunologiczna, Śmierci, ciąża i wyniki porodu, inne ostre choroby demielinizacyjne, nieanafilaktyczne reakcje alergiczne, trombocytopenia, rozsiane wykrzepianie wewnątrznaczyniowe, żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, zapalenie stawów i bóle stawów / bóle stawów, Choroba Kawasaki, Wieloukładowy zespół zapalny u dzieci, Choroba wzmocniona przez szczepionkę.”

Oczekujemy na treść oficjalnej ulotki i ChPL produktu medycznego, który będzie ingerował na skalę globalną w organizmy ludzkie. Zwłaszcza, że powstał on w tak krótkim czasie.

Opinia publiczna jest jednoznaczna. Zapewnienia o bezpieczeństwie produktu przekazywane przez rządzących i osoby powiązane z koncernami farmaceutycznymi nie są dla Polaków wystarczające. Wiemy, że od połowy grudnia w możliwych, dostępnych mediach będzie promowana szczepionka. Wiemy, że czekają pakiety udogodnień dla zaszczepionych. Usłyszeliśmy, że szczepionka jest jedyną kartą przetargową do powrotu normalności, przywilejów społecznych, powrotu do pracy itd. Polacy czekają na rzetelne informacje na temat zasadności, działania, gwarancji uzyskania odporności i bezpieczenstwa nowej szczepionki. Czy takie informacje, na tak wczesnym etapie są możliwe do uzyskania? Ile jest potrzebnych lat, pokoleń aby móc określić skalę skutków ubocznych? W jaki sposób będą przyjmowane zgłoszenia niepożądanych odczynów poszczepiennych? Jaki jest przewidziany system odszkodowań w przypadku uszczerbku na zdrowiu lub śmierci na skutek zaszczepienia? Kto będzie odpowiedzialny za system szczepień w Polsce?

Wesprzyj naszą pracę. Pomóż nam działać👇❤️
https://zrzutka.pl/t9yxp3

Udostępnij na:

One Reply to “Szczepionka cov-19: mamy listę możliwych działań niepożądanych!”

  1. Ten wpis robi wielkie wrażenie, swooją lekkością wprawia w osłupienie, Chciałbym tak Jak ty frazować piękne zdania przyjmij najszczersze gesty wielkiego uznania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *