Polska Grupa Zbrojeniowa. Kontenery do izolacji pacjentów.

Polska Grupa Zbrojeniowa ( państwowea spółka specjalizująca się w produkcji sprzętu głównie dla wojska) poinformowała, że spółka Zurad wygrała pierwszy w Polsce kompleksowy przetarg na utworzenie obszaru obserwacyjno-izolacyjnego, systemu segregacji – triażu i bezpiecznego transportu pacjentów z podejrzeniem zarażenia obecnie nagłośnionym wirusem, pacjentów zgłaszających się na wizyty i planowane zabiegi.

Modułowość systemu pozwala też na dostosowanie do wymaganej funkcji i potrzeb użytkownika, łatwy transport, montaż, jak i przechowywanie. Kontenery mogą być wykorzystane w razie wystąpienia innych typów klęsk żywiołowych lub epidemicznych.

Kontenery trafią najpierw do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Kontener będzie służył do przeprowadzenia wywiadu medycznego i uzyskanie wyniku testu na obecnośc wirusa w jak najszybszym czasie. W celu sterowania ruchem pacjentów tak, by nie narażać personelu szpitala i pacjentów na zarażenie wirusem. Może mieć zainstalanawy systemu Lamp UVc do dekontaminacji i dezynfekcji pomieszczeń, zamontowany systemu wentylacji o właściwej ilości wymian z odzyskiem ciepła, bramkę biometryczną z pomiarem temperatury, system do rozpoznawania i identyfikacji twarzy oraz system do skanowania dokumentów, pomieszczenia izolujące pacjenta z podejrzeniem zarażenia, system komunikacji werbalnej służący do komunikacji z pacjentem przebywającym w kontenerze, system termowizyjny w podczerwieni stale monitorujący ciepłotę ciała osób przebywających w poczekalniach.

Źródło: https://grupapgz.pl/rozwiazania-zuradu-w-walce-z-pandemia/

Udostępnij na:

One Reply to “Polska Grupa Zbrojeniowa. Kontenery do izolacji pacjentów.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *