OPOLE: treść odczytanego listu do policjantów. Mocny i wzruszający apel.

27 grudnia w Opolu odbył się “protest przeciwko działaniom policji”.

Organizator protestu odczytał na głos list pt. “apel do policji” od Anety- kobiety, żony, matki, działaczki.

Treść listu jest mocnym ale też wzruszającym apelem.

Oto treść listu:

Apel do policji w Opolu

Droga policjo, drodzy policjanci!

Jestem matką, żoną, a przede wszystkim kobietą, która od półtora roku walczy na ulicach polskich miast i wszędzie tam, gdzie dotknie mnie bezprawie obecnego systemu. Jako świadoma osoba obecnej sytuacji i świadoma swoich praw obywatelskich nie potrafię, nie chcę i nie mogę podporządkować się tym wszystkim nielegalnym rozporządzeniom, które w świetle obowiązujących przepisów nie są prawem. Nie przypuszczałam, że dożyję czasów, że będę musiała walczyć dla siebie, dla swojej rodziny, dla innych Polaków, a szczególnie dla mojego dziecka o wolność, którą z dnia na dzień tracimy, o możliwość swobodnego oddychania, sprzeciwiając się temu kawałkowi szmatki, który nazywa się maseczką. Każdy człowiek na tym globie, na każdym południku i każdym równoleżniku zdążył się zapoznać z tym rekwizytem, który poprzez doznania wzrokowe ma programować naszą psychikę uświadamiając nam, że mamy do czynienia z bardzo zaraźliwą i straszną chorobą, która jednak głównie atakuje z telewizora. Oprócz walki o maskę dochodzi kolejna walka, walka z segregacją sanitarną. Pamiętam jak 5 sierpnia 2020 roku robiłam z synem zakupy w Bielsku-Białej w domu handlowym „Klimczok”, gdzie nie chciano mnie obsłużyć bo nie miałam maski, ochroniarze i sprzedawczyni dostali lekcję prawa i jednak zwątpili i zostałam obsłużona. Powiedziałam wtedy, że dzisiaj nie mogę nic kupić bo nie mam maski, jutro nie będę mogła kupić jak nie będę miała Ausweisu, certyfikatu szczypawkowego a w następnej kolejności jak nie będę miała czipa. Ten materiał video wrzuciłam na YT, wspominam to dlatego ponieważ niedawno ktoś napisał komentarz „Tak, miała Pani rację”. Tak, miałam, wtedy nie było jeszcze szczypawek a foliarze już wiedzieli, że gdy to cudo, które ma wybawić ludzi się pojawi to taka sytuacja zaistnieje i jak widzimy na Zachodzie już zaistniała, nie wejdziemy do wszystkich sklepów oprócz spożywczych, drogerii i apteki bez szczypawki. Może w przyszłości i do tych placówek będzie wymagany certyfikat, kto wie co siedzi w głowach globalistów? W Polsce już także pojawiają się takie zapędy, że ludzie zostają segregowani, a niejednokrotnie nie otrzymują pomocy w placówkach medycznych jak nie przyjęli preparatu. Co do czipów to także już można poczuć ten powiew innowacyjności. Jedna z firm ze Szwecji już oficjalnie mówi o tym i pokazuje filmy instruktarzowe, jaka to będzie wygoda ponieważ nasze certyfikaty tej znanej choroby będą tam zapisane. Tak więc i kolejna teoria tych prześladowanych foliarzy ma się szansę wypełnić. Kto teraz będzie stał na straży pilnowania tych niewolniczych i zniewalających ludzi restrykcji ???? Tak Wy droga policjo! Czy sami chcecie w takim świecie żyć i bronić tego nowoczesnego świata okazując swoją lojalność wobec systemu a zarazem wykazywać brutalność wobec swoich obywateli, którym w swojej przysiędze przysięgaliście służyć wiernie narodowi?  

Dzisiaj niestety nie mogę być tu w Opolu i popatrzeć Wam po raz kolejny w twarz a raczej w wasze oczy bo to jedynie one są jeszcze nadal odkryte i kierować do Was te same słowa, które mówię od półtora roku przy każdym kontakcie z Wami. Tych kontaktów było naprawdę dużo, a z niektórymi z Was miałam okazję widzieć się kilkukrotnie. W niejednej sytuacji miałam okazję się znaleźć, czasami były to spokojne sytuacje a czasami nie obyło się bez zastraszających kordonów, gazowania czy różnych prowokacyjnych sytuacji, które miałam okazję zobaczyć naocznie. To mnie nie zraziło ani nie uległam zastraszeniu a wręcz przeciwnie, człowiek zyskuje nowych sił, motywuje się jeszcze bardziej. Kupiłam okulary i kask, czyli potrzebne akcesoria do bliskich kontaktów z Wami, drodzy policjanci, ponieważ nigdy nie wiadomo jaki dostaniecie rozkaz, który bezprawnie wykonacie.

Ile razy takie osoby jak ja, mieszkające w różnych częściach naszego kraju informowały Was w całej Polsce a nawet w najmniejszym zakątku naszego kraju, że to co robicie jest niezgodne z prawem, że działacie na szkodę swoich obywateli, że pogrążacie się w swoim bezprawiu tak, że pociągacie za sobą swoje rodziny, które powinny się wstydzić, że mają takich mężów czy ojców, którzy gnębią swoich rodaków poprzez nakładanie bezprawnych mandatów, kierowanie wniosków do sądu o ukaranie czy wręcz brutalne potraktowanie osoby, która nie chciała się wylegitymować ponieważ miała takie prawo tak postąpić. Wiedziała, że ma żądać od Was podania podstawy prawnej i faktycznej rzekomego wykroczenia. Ale Wy jak zdarta płyta powtarzacie, że stoicie na straży prawa i egzekwujecie wykroczenie z art. 116 § 1a kw. co jak już od dawna wiemy jest przepisem martwym. Sądy wydają pozytywne wyroki dla obywateli umarzając postępowanie. Przed grudniem 2020 roku był to art. 54 i także w tym przypadku przestępcy maseczkowi dostawali umorzenia, w tym 3 moje.

Wasza odpowiedź zawsze jest taka sama, Wy wykonujecie tylko rozkazy, jednak Wy macie obowiązek znać prawo i nie poddawać się presji przełożonych, co notorycznie robicie, a macie wręcz obowiązek odstąpienia od bezpodstawnych rozkazów. Dlaczego tego nie robicie? Nie robicie tego właśnie dlatego, że jednak też się boicie, też macie w sobie strach, też jesteście zniewoleni i boicie się utraty pracy. Jest wiele osób, które straciły pracę ponieważ nie chciały się poddać zniewoleniu przez swoich pracodawców. A co z Wami? Większość z Was wie, że ludzie mają rację, że wygrywają w sądach a jednak Wy brniecie dalej w to systemowe bagno bojąc się o swoje cztery litery. Nie raz rozmawiałam z Wami bez obecności kamer i wtedy niejeden z Was myśli tak jak my, też nie zgadza się z tym co się dzieje i jednocześnie nam kibicuje. Opowiadają jaką mają presję, że muszą wykonywać te swoje rozkazy bo mają np. zobowiązania kredytowe albo boją się, że przeniosą ich za karę w inną część Polski i dlatego siedzą cicho. Sama miałam ostatnio na komisariacie sytuację gdzie policjant powiedział mi wprost „Wypiszę Pani wniosek do sądu o ukaranie, ale niech się Pani nie martwi, dostanie Pani umorzenie, ale ja nie mogę nie wypisać tego wniosku bo będę miał nieprzyjemności bo mamy odgórne naciski.” Tak wygląda sytuacja.

W ostatnim czasie jednak, gdy od 15 grudnia nasiliły się patrole w galeriach handlowych zwiększyły się tym samym odbijające się szerokim echem brutalne akcje policyjne. Ludzie z czasem zaczęli się budzić, zaczęli nabierać pewności siebie, zaczęli się po prostu buntować przeciwko chorym przepisom, które zabraniają im swobodnie oddychać, zaczęli egzekwować swoje prawa przez co zaczęli wywoływać w Was policjantach agresję, gdyż to coś niebywałego, że obywatel ma prawo się Wam postawić więc trzeba go okrutnie sprowadzić do parteru na oczach innych przechodniów, tak dla przykładu, aby inni przypadkiem nie próbowali popełnić tego samego przestępstwa maseczkowego. Ale takie zachowania działają na Waszą niekorzyść, przynoszą hańbę mundurowi a Was jako osoby noszące ten mundur społeczeństwo klasyfikuje mianem ZOMO. Czy miło jest Wam usłyszeć to porównanie do wcześniejszej znienawidzonej formacji?

Szerokim echem odbiły się Wasze pacyfikacyjne akcje w Zamościu, Ostrowie Świętokrzyskim czy właśnie tu w Opolu. Z pewnością takich brutalnych interwencji jest dużo więcej, ale nie każde są rejestrowane i udostępniane. Po akcji w Zamościu ins. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji wydał oświadczenie. Jednakże to co jest chyba dla nas najważniejsze to to, że „podał, że w trakcie weekendu z handlową niedzielą podjęto około 30 tys. interwencji w stosunku do osób, które nie stosowały się do nakazów wprowadzonych w związku ze stanem epidemii.” czyli oznacza to, że pomimo iż nie ma nas dużo na protestach to jednak mamy tylu świadomych obywateli, którzy wykonują swoją dobrą robotę, buntując się przeciwko tym restrykcjom u siebie w swoich małych społecznościach, a 30 tyś. naszych rodaków jak na jeden weekend to bardzo dużo, gdzie zaznaczyć należy, że nie wszyscy wolnościowcy w tym czasie chodzili po galeriach i oczywiście też nie wszyscy, którzy akurat byli natrafili na policyjny patrol!

Jest nas dużo, a będzie jeszcze więcej!

Jak widać, coraz więcej jest wzburzonych obywateli, którzy przestali siedzieć cicho i buntują się przeciwko władzy i Waszym działaniom. Dlatego nie ma co się dziwić tym ludziom, że tak reagują, tak walczą bo mają już dość tych systemowych i policyjnych represji.

Wy droga policjo też jesteście tylko ludźmi, po powrocie do domu ze swojej służby jesteście także zwykłymi obywatelami, których tak samo jak nas dotyka to szkodliwe dla naszego zdrowia i naszej psychiki bezprawie. Macie rodziny, macie dzieci i też to wszystko was dotyczy. Też Wam puszczają nerwy jak ktoś z Waszej rodziny, ktoś bliski zostanie sponiewierany przez ten bezduszny system. Taki przypadek miał właśnie miejsce w marcu tego roku, gdzie funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie został zawieszony w pracy za wywołanie awantury na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 ponieważ leżała tam jego matka. Za długo czekał aby przekazać mamie ładowarkę od telefonu więc sam wszedł na oddział, poszarpał pielęgniarkę a ostatecznie sam został obezwładniony przez sanitariusza i uszkodzono mu rękę.

Takie same właśnie działania podejmujecie w stosunku do zdenerwowanych obywateli którzy chcą normalnie żyć, normalnie oddychać, a co w zamian dostają? Dostają gazem, są podduszani, tracą przytomność, wykręcane mają ręce, doznają różnego rodzaju uszkodzeń ciała oraz trafiają ostatecznie na dołki. Dołki są rodzajem współczesnego internowania zdrowo myślących obywateli działających przeciwko obecnemu terrorowi i zniewoleniu. Dołek ma być miejscem czasowego odosobnienia aby zabić w niepokornych polskich patriotach ducha walki, jednak w obliczu zderzenia się z tymi spartańskimi warunkami ten duch walki wzbija się na wyższe poziomy, ten duch dopiero wtedy nabiera rozpędu. Wydaje się Wam droga policjo, że jesteście panami i wszystko Wam wolno i Wasze grzechy zostaną odpuszczone. Niestety tak nie jest. Każdy reżim się kiedyś kończy a ci którzy w bestialski sposób traktowali swoich rodaków odpowiedzą za swoje czyny, za zbrodnię przeciwko ludzkości. Musicie się z tym liczyć, że już teraz ludzie wygrywają sprawy za bezzasadne odbieranie im wolności. Ci ludzie składają też pozwy o zadośćuczynienie i również otrzymują odszkodowania z budżetu państwa, ale mają także prawo ze stopy cywilnej sięgnąć również do Waszych kieszeni. I co wtedy? Zastanówcie się nad tym zanim podniesiecie rękę na jakiegokolwiek obywatela, który swoją postawą walczy o swoją i Waszą wolność i godność!  

Tak nie może być! Nie można w tak pełen bezwzględności sposób traktować ludzi którzy przyszli zrobić zakupy do sklepu a zostali potraktowani jak najgorsi przestępcy. Niejednokrotnie policjantki także uczestniczą w takich akcjach obezwładniających i wygląda to jeszcze bardziej nieprzyzwoicie. Czy zastanawiacie się drodzy policjanci i policjantki gdy Wasze brawurowe akcje obiegną Internet, co wtedy pomyślą o Was wasi najbliżsi, sąsiedzi …. a szczególnie Wasze dzieci gdy zobaczą te brutalne sceny jak mój tata policjant czy moja mama policjantka maltretuje na podłodze człowieka, który chciał tylko zrobić zakupy a dostał gazem albo paralizatorem bo chciał normalnie według prawa danego mu przez Boga oddychać? Nie będzie Wam wstyd? Czy właśnie dlatego na świeżym powietrzu także nosicie maski i kominy bo wstydzicie się pokazać światu swoją twarz za to co robicie?

Zastanawialiście się jak na Wasz widok reagują dzieci? Już nie jest to entuzjastyczny obraz gdzie dzieci wiedziały, że Pan policjant w razie potrzeby pomoże. Teraz dzieci kurczowo trzymają swoich rodziców za rękę widząc policyjny patrol. Boją się nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także swoich rodziców. Niejedno dziecko było świadkiem przemocy policji wobec swojego rodzica, który pokazywał dziecku jak należy żyć jako wolny człowiek i obywatel. Za taką godną naśladowania postawę zostawał ukarany. Psychika dziecka doznaje wtedy urazu w stosunku do formacji, która ma bronić i chronić a która zachowuje się wręcz odwrotnie.

Policjo przestań wykonywać ślepo te bezprawne rozkazy!

Nie zgadzam się na takie bezduszne i instrumentalne traktowanie obywateli!

Jak już na wstępie wspomniałam, że nie przypuszczałam, że dożyję takich czasów, ale mam nadzieję, że dożyję czasów, że to wszystko się skończy i będziemy mogli żyć normalnie i bez strachu iść kupić bochenek chleba, a ludzie, którzy ludziom zgotowali ten los surowo za to odpowiedzą.

Policjo, Twoim świętym obowiązkiem jest zrobienie rachunku sumienia i zacząć działać na rzecz swoich obywateli, aby również i Wasze rodziny mogły wrócić do normalności.

Pozdrawiam serdecznie,

Aneta (FB: Meyer)  :-)”

Relacja z wydarzenia:

Zobacz również:

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *