Lista miejsc zbiorowego pozbawienia wolności w Polsce. Dokumenty.

W redakcyjnym zbiorze informacji mamy zebraną z sierpnia 2020 roku listę miejsc zbiorowej kwarantanny. Potwierdzoną dokumentami. Rzecznik Praw Obywatelskich dysponował nią już w maju. Doszliśmy do wniosku, że warto jest pokazać te kulisy covidowej działalności, które zaczęły się już kilka miesięcy temu. Większość nie wiedziała jeszcze jaki będzie dalszy ciąg sytuacji w Polsce.

Lista przygotowanych miejsc zbiorowej kwarantanny w Polsce. Osoby w nich przebywające miały być pozbawione wolności. Dane zebrane przez RPO według województw, które zabezpieczyliśmy w sierpniu.

Zgodnie z art. 33 ust. 7 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.) na wojewodzie spoczywa obowiązek zapewnienia warunków kwarantanny przez zapewnienie odpowiednich pomieszczeń.

W dniu 28 kwietnia 2020 r., Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do Wojewodów o przekazanie listy działających i przygotowywanych miejsc kwarantanny zbiorowej. Są one bowiem miejscami pozbawienia wolności w rozumieniu art. 4 Protokołu fakultatywnego do Konwencji Organizacji Narodów Zjednoczonych ws. zakazu stosowania tortur oraz innego okrutnego, nieludzkiego lub poniżającego traktowania albo karania. Osoby w nich przebywające powinny mieć więc zapewnione odpowiednie warunki bytowe, a ich prawa powinny być przestrzegane zgodnie ze standardami międzynarodowymi.

Województwo dolnośląskie

Województwo lubelskie

Województwo lubuskie

Województwo łódzkie

Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo małopolskie

Województwo mazowieckie

Województwo opolskie

Województwo podkarpackie

Województwo podlaskie

Województwo pomorskie

Województwo świętokrzyskie

Województwo wielkopolskie

Województwo śląskie

Województwo warmińsko-mazurskie

Województwo zachodniopomorskie

źródło: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/miejsca-kwarantanny-zbiorowej-w-Polsce

Wesprzyj Rebel24 👇

https://zrzutka.pl/t9yxp3

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *