Wezwanie do umożliwienia odwiedzin,przebywania przy DZIECKU w szpitalu

Portal Rebel24 otrzymał sporą liczbę zgłoszeń i zapytań o pomoc w związku z uniemożliwieniem przez szpitale odwiedzin i przebywania rodziców przy dziecku podczas procesu leczenia.

Często dochodzi do prób nagabywania, nakłaniania do poddania się “dobrowolnemu” testowi lub “dobrowolnemu” szczepieniu, uzależniając od tych czynności dostęp i kontakt z własnym dzieckiem, które jest pacjentem.

Osoby bliskie chcą korzystać z prawa do dostępu do pacjenta w celu odwiedzin czy wykonania czynności opiekuńczo- pielęgnacyjnych.

W ocenie prawnej takie postępowanie wyczerpuje szereg znamion czynów zagrożonych na gruncie kodeksu cywilnego, karnego oraz stanowi przejaw rażącego łamania praw pacjenta.

Zaniechanie aktualnych bezprawnych praktyk leży w interesie nie tylko pacjenta, jego rodziny ale i szpitala jako potencjalnego adresata roszczeń odszkodowawczych.

Należy podkreślić, że rekomendacje nie stanowią żadnego źródła prawa w naszym kraju i nie mogą w żaden sposób ograniczać praw obywateli.

Nieobecność rodzica może powodować stres, a tym samym ograniczać efekty leczenia lub pogarszać stan zdrowia dziecka.

Portal przyjął sobie za misje nie tylko nagłaśnianie ważnych tematów dla społeczeństwa ale też niesienie realnej pomocy.

W związku z rażącym społeczeństwo i naruszającym przepisy prawa postępowaniem ze strony szpitali zostało zlecone wykonanie pisma do pobrania.

Pismo, które można pobrać w poniższym linku przygotował radca prawny Katarzyna Tarnawa- Gwóźdź:

Do tej pory za pośrednictwem naszej strony pisma pobrało ok. 260 tys. osób.

Na naszej stronie w zakładce “prawo” są do pobrania pozostałe pisma.

Jeżeli uważasz, że misja i działalność Rebel24 jest Ci potrzebna, korzystasz z niej i uważasz, że jest dla Ciebie ważna proszę o wsparcie:


SPOSOBY WSPARCIA REBEL24:
ZOSTAŃ MOIM PATRONEM👇
https://www.patreon.com/bePatron?u=62335733

POMAGAM.PL
https://pomagam.pl/8p7ayk


DAROWIZNA NA NR KONTA
Jowita Kowszyn- Sumara
34249010287000045108300347
Tytuł: darowizna

Zobacz również:

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *