Polski Konwój Wolności ma odbyć się 12 lutego 2022 r. i trwać do oporu.

Polski Konwój Wolności ma odbyć się 12 lutego 2022 roku.  Jest ogólnopolskim strajkiem pokojowym.

W konwoju mają wziąć udział kierowcy wszystkiego co jeździ. Zapowiadają się kierowcy tirów, busów, samochodów osobowych, taksówek. Organizatorzy zachęcają do zaangażowania również kierowców ciągników, maszyn rolniczych, motorów itp.

Organizatorzy podkreślają, że będzie to strajk pokojowy, jednak będzie trwał do oporu, do momentu wywalczenia treści postulatów. Szczegóły mają być omawiane na miejscu z uczestnikami i tam będą na bieżąco podejmować decyzję. Nie mają zamiaru stworzenia paraliżu stolicy czy kraju, strajk ma nie mieć wpływu na dostawy żywności czy leków.

Zapraszają wszystkich ludzi, ze wszystkich grup społecznych: kierowców, lekarzy, pielęgniarki, nauczycieli, rolników, górników i wszystkie pozostałe zawody, tych którzy czują się oszukani przez rządzących. Zaproszenia nie otrzymali politycy. Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie nie ma podłoża politycznego.

POSTULATY POLSKIEGO KONWOJU WOLNOŚCI:

1. Wycofanie wszystkich restrykcji covidowych i nieuzasadnionego stanu epidemii!

2. Pakiety Mobilności do negocjacji.

3. Nowy Ład WON!

Są zaplanowane mniejsze konwoje od 7.02.2022r. Główny Polski Konwój odbędzie się 12.02.2022r i ma trwać do oporu. Szczegóły takie jak godziny wyjazdu i trasy są koordynowane przez grupy lokalne.

Twarzą strajku jest Krzysztof Trzepacz z kierowcami.

Narasta wiele wątpliwości dotyczących jego organizacji jednak organizatorzy je rozwiewają na swoich profilach społecznościowych.

Konwoje odbywają i mają odbyć się w wielu krajach.

Pierwszy konwój odbył się w Kanadzie.

Kierowcy będą zmierzać w kierunku Warszawy jednak tworzy się wiele lokalnych grup, które również mają w zamiarze zorganizować lokalne konwoje.

Jest zorganizowana zbiórka darowizn na paliwo dla kierowców, organizatorzy zapewniają przenośne toalety, zapasy żywności i napoje.

Źródło: https://polski-konwoj-wolnosci.pl/

Plakat wydarzenia:

Udostępnij na:

2 Replies to “Polski Konwój Wolności ma odbyć się 12 lutego 2022 r. i trwać do oporu.”

 1. NAJWYŻSZY CZAS TO TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI POGONIĆ .I W PRZYSZŁOŚCI1. NIE MAJĄ PRAWA PRZEZ CO NAJMNIEJ ZAJMOWAĆ KIEROWNICZYCH STANOWISK W FIRMACH NALEŻĄCYCH DO SPÓŁKI SKARBU PAŃSTWA.
  2.PRZEZ 10 LAT ZAKAZ UBIEGANIA SIĘ O MANDAT W SAMORZĄDACH .
  3.PRZEZ 10 LAT ZAKAZ UBIEGANIA SIĘ O MANDAT POSŁA NA SEJM RP I DO SENATU.
  4.POWYŻEJ 55 LAT CAŁKOWITY ZAKAZ UBIEGANIA SIĘ O MANDAT W SAMORZĄDZIE ,UBIEGANIA SIĘ O MANDAT POSŁA NA SEJM RP I DO SENATU.
  5. ZDEGRADOWANIE WSZYSTKICH SĘDZIÓW I PROKURATORÓW POLITYCZNYCH .
  6.OSOBY UBIEGAJĄCE SIĘ O MANDATY W SAMORZĄDACH NA POSŁÓW NA SEJM RP I DO SENATU MUSZĄ SIĘ WYKAZAĆ W DZIAŁANIU DLA DOBRA LUDZI I KRAJU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *