Tysiące osób będzie tworzyło nowy wirtualny świat, wirtualne życie.

Mark Zuckerberg poinformował, że w ciągu najbliższych 5 lat planuje zatrudnić 10 tys. osób w krajach UE do stworzenia metaverse.

Świata online, w którym użytkownicy będą mogli pracować, grać i komunikować się ze sobą wirtualnie, często przy użyciu gogli VR.

Mark Zuckerberg jest amerykańskim przedsiębiorcą, filantropem, głównym twórcą serwisu społecznościowego Facebook i obecnym dyrektorem generalnym Facebook.

Popierając wirtualną rzeczywistość za pośrednictwem swojego bloga przekazał:

„Metaverse ma potencjał, aby pomóc odblokować dostęp do nowych, kreatywnych, społecznych i ekonomicznych możliwości”

Nicola Mendelsohn wiceprezes globalnej grupy biznesowej Facebooka powiedziała:

„Pod wieloma względami Facebook może być postrzegany jako odzwierciedlenie ludzkości. A gdy ludzkość się zmienia, nasze platformy muszą dostosowywać się do jej potrzeb”

Facebook chce zatrudnić inżynierów wysoko wykwalifikowanych. Rekrutacja trwa w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Holandii oraz Irlandii.

Firma czeka na współpracę z rządami wszystkich krajów UE, aby dotrzeć do ludzi, którzy są im potrzebni w tworzeniu metaverse.

Nowa technologia ma być inkluzywna i dostępna dla wszystkich użytkowników.

Ma zachęcić do konkurencji w nowo rodzącej się branży.

Szacuje się, że rozwój przestrzeni może zająć nawet do 15 lat.

Od lipca już są przekazywane informację na temat wirtualnego żcycia. Najpierw przekazano, że zostanie powołany specjalny zespół projektowy, będący częścią Facebook Reality Labs, który będzie pracował nad rozwojem wirtualnego środowiska.

Następnie w sierpniu rozpoczęto testy nowej aplikacji przeznaczonej do pracy zdalnej w wirtualnej rzeczywistości.

We wrześniu poinformowano, że zainwestują 50 mln dolarów w współpracę z organizacjami, które będą odpowiedzialne za stworzenie metawerse. Zostały utworzone programy oraz specjalny fundusz badawczy przez amerykański koncern mający zapewnić, że technologie metaverse będą tworzone w odpowiedni sposób.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *