Szczepionka już w styczniu. “Wtedy będziemy mogli normalnie żyć”.

Szczepionka na koronawirusa dostępna będzie już w styczniu.

W środę 4 listopada Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Premier Mateusz Morawiecki odpowiadali na pytania internautów dotyczące epidemii. Premier poinformował, że szczepionka ta może być już dostępna w styczniu dla tych, którzy najbardziej będą jej potrzebować. Styczniowy termin potwierdziła firma, która produkuje szczepionkę. Taką informację przekazała przewodnicząca Komisji Europejskiej. Premier dodał, że w pierwszej kolejności skorzystają z niej medycy i osoby starsze.

Morawiecki zapewnił, że szczepionka nie będzie obowiązkowa, ALE …


Nie będziemy stosować szczepienia obowiązkowego w tym sensie, że jeżeli ktoś sobie nie będzie życzył, to szczepionki na siłę nikt nie będzie aplikował. Lecz proszę wziąć pod uwagę, jakie gigantyczne perturbacje wiążą się z tą epidemią i zastanowić się, czy nie lepiej jednak, żeby się społeczeństwo w ogromnej większości zaszczepiło, bo dzięki temu będziemy mogli normalnie uczyć się, normalnie żyć, normalnie pracować – powiedział Morawiecki.

Nie będzie wykonywanych eksperymentów na ludziach, ALE…

My absolutnie żadnych eksperymentów na ludziach nie będziemy prowadzili” – zapewnił Minister Zdrowia. Omawiając sytuację szczepionek, które nie przeszły standardowych badań klinicznych, które mają swoje cztery fazy testujące skutki uboczne, rezultaty, skuteczność. Miał na myśli Rosję i Chiny. Mamy polegać na tym, że nasz kraj jest cywilizowany i razem z Unią Europejską dopilnują spełnienia standardów bezpieczeństwa szczepionki. Badania nad bezpieczeństwem są ważne i należy je pilnować ale… szczepionki mają być jak najszybciej. Minister Zdrowia również oznajmił, że gdyby nie było szczepień świat wyglądał by tak jak teraz.

Zobacz również 👇

Udostępnij na:

7 Replies to “Szczepionka już w styczniu. “Wtedy będziemy mogli normalnie żyć”.”

  1. Smiac sie czesto i serdecznie, zdobyc szacunek ludzi inteligentnych i blyskotliwych a takze sympatie dzieci i mlodziezy – to znaczy odniesc prawdziwy realny sukces :-). R.W. Emerson.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *