Prezydent Poznania od lipca spotka się tylko z zaszczepionymi

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oznajmił, że od lipca osobiste z nim spotkania będą dostępne tylko dla osób zaszczepionych.

Prezydent Poznania na antenie Radia Poznań zapowiedział, że od lipca każdy, kto będzie chciał się z nim spotkać osobiście, będzie musiał zadeklarować, że jest zaszczepiony.

To brzmi jak segregacja sanitarna.

Osoby, które nie poddadzą się eksperymentowi medycznemu będą zaliczane do petentów gorszej kategorii?

Będą dyskryminowane?

W przypadku relacji osobistych to jest bardzo proste. Nie spotkam się z kimś, kto mi nie zadeklaruje, że jest zaszczepiony, a jak ktoś jest antyszczepionkowcem, to nasze relacje na jakiś czas, na ileś miesięcy czy lat, będą wstrzymane” – oznajmił na antenie Radia Poznań.

Osoby, które nie są zaszczepione będą mogły jedynie liczyć na zdalne załatwienie spraw.

Jacek Jaśkowiak wraz z innymi samorządowcami podpisał list do premiera oraz ministra zdrowia w sprawie wprowadzenia szczepień przeciw covid- 19 jako obowiązkowych w skali kraju.

Poparł również decyzje radnych i prezydenta miasta Wałbrzych ws. uchwały dot. poddania mieszkańców oraz osób pracujących na terenie Wałbrzycha obowiązkowym szczepieniom.

Wraz z Jackiem Jaśkowiak pismo podpisali: Roman Szełemej- Prezydent Wałbrzycha, Jacek Karnowski- Prezydent Sopotu, Elżbieta Polak- Marszałek Województwa Lubuskiego, Mieczysław Struk- Marszałek Województwa Pomorskiego.

Pisaliśmy o tym tutaj:

Decyzja radnych i prezydenta miasta Wałbrzych ws. uchwały dot. poddania mieszkańców oraz osób pracujących na terenie Wałbrzycha obowiązkowym szczepieniom spotkała się z niesamowitym sprzeciwem społecznym.

Zobacz nagranie, na którym widać tłum krzyczący ostre hasła oraz krytyczne wypowiedzi pod domem prezydenta Wałbrzycha:

Foto źródło: https://www.facebook.com/PrezydentJaskowiak/photos/a.1494760574093917/1495359130700728

Udostępnij na:

3 Replies to “Prezydent Poznania od lipca spotka się tylko z zaszczepionymi”

  1. Za taką wypowiedź nie powinni pełnić funkcji publicznej, jest to dyskryminacja i łamanie prawa. Szczepionka jest testem więc nie powinno być przymusu. Nie wszyscy są świadomi tego co się dzieje, więc nie dzielcie się ludzie sami na szczepionych i nie szczepionych bo to nikomu na dobre nie wyjdzie.

  2. Uważam, że w tym momencie powinien stracić zajmowane stanowisko!!
    Zobaczcie ile się nie zainfekowało (tak!!) jeżeli w. Polsce jest to 21 mln – to przeważająca większość jest przeciw 💥
    Ja bym go pogoniła!! Skąd dostaje kasę na optowanie za bigpfarmą!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *