Poprawka dot. obowiązku szczepień posłów i senatorów odrzucona. Komisja za projektem weryfikacji szczepień przez pracodawcę.

Sejmowa Komisja Zdrowia odrzuciła poprawkę obowiązku szczepień posłów i senatorów. 

Poprawka nie przeszła, choć była bliska uchwalenia, głosów za i przeciw było równo po 16 oraz 1 głos wstrzymujący się. Wiceminister oraz senator Kraska był przeciw.

Grzegorz Braun poseł Konfederacji zabrał głos:
“Proszę wszystkich o powstanie, żeby uczcić pamięć stu kilkudziesięciu tysięcy ofiar z kategorii tzw. zgonów nadmiarowych”.

Wyłączono posłowi mikrofon. Poseł przekonywał między innymi, że chodzi mu o ludzi, którzy “nie umarli na tego czy innego wirusa, tylko na rząd Rzeczypospolitej Polskiej”.

Przewodniczący komisji Tomasz Latos z partii PiS powiedział, że “mamy szacunek dla wszystkich”, wstał, wstali też inni posłowie i uczcili ofiary.

Następnie Grzegorz Braun kontynuował: “Westchnijmy za dusze ofiar polityki walki z mniemaną pandemią. Wszystkich Polaków, którzy zostali zamordowani przez aktualny rząd”. Posłowie usiedli.

Konfederacja zgłaszała swoje uwagi już przy tytule ustawy, zaproponowali tytuł: “Ustawa o zaprowadzeniu apartheidu sanitarnego w outsourcingu na pracodawców”. Komisja propozycję oczywiście odrzuciła.

Jeżeli chodzi o obywateli komisja za to zarekomendowała przyjęcie ustawy dot. weryfikacji szczepień przez pracodawcę.

Głosowało 37 posłów: za było 21 posłów, przeciw 10, wstrzymało się 6.

Sejmowa Komisja Zdrowia zatwierdziła projekt, którego zapisy mają umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę Covid-19 w zakładzie pracy.

Chcą aby pracodawca mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw Covid-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji.

Przed Sejmem, podczas obrad komisji, zebrał się tłum osób, który głośno pokazał sprzeciw wobec projektu.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *