POLSKA: pomoc medyczna dla Ukrainy. Pociąg medyczny, tysiące miejsc w szpitalach, zapasy leków.

Pociąg medyczny, 120 szpitali, tysiące miejsc w szpitalach, pociąg medyczny dla rannych, zapasy leków i sprzętu medycznego – to plany pomocowe rządu polskiego dla Ukrainy, które przedstawił w WP Minister Zdrowia. Podczas posiedzenia Sejmu Wiceminister Zdrowia tak samo zadeklarował pomoc medyczną Ukrainie.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z WP zapewnił o planach rządu, zrealizowaniu pomysłów na pomoc medyczną dla poszkodowanych działaniami wojennymi.

Sytuacja na terenie Ukrainy jest dynamiczna, ataków jest coraz więcej, ilość ofiar wzrasta.

Mimo, że obywatele Polski mają utrudnienia w dostępnie do leczenia na terenie własnego kraju spowodowane działaniami covidowymi to decyzyjni mają w planach stanąć na wysokości zadania aby nieść pomoc medyczną obywatelom Ukrainy.

Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska podczas posiedzenia Sejmu również zadeklarował wszelką pomoc medyczną obywatelom zaatakowanego kraju.

Głos mi się łamie, bo jesteśmy w bardzo wyjątkowej sytuacji, ale musimy dalej pracować. Jako Ministerstwo Zdrowia deklarujemy wszelką pomoc dla obywateli Ukrainy, jeśli chodzi o aspekt zdrowotny.”- zapowiedział Wiceminister Zdrowia.

Polska również poza pomocą medyczną szykuje miejsca dla uchodźców.

Zobacz również:

Udostępnij na:

One Reply to “POLSKA: pomoc medyczna dla Ukrainy. Pociąg medyczny, tysiące miejsc w szpitalach, zapasy leków.”

  1. Konkretnie: likwidowanie kont na Fb, usuwanie niewygodnych komentarzy, plan-de-mia, mind control etc. Z ost. chwili: osoba była w szpitalu, w trakcie jednego pobytu 4x test na wiadomo co. DNA pod przyszłe bronie? Bo kasa z NFZ? Coś jeszcze? Do podpisu, że nie będzie wnosiła roszczeń, jeżeli w szpitalu zarazi się ‘tym’ – bubel bezprawnika, nie wspominając o logice.
    A w tv – żeby ludzie nie słuchali tu i tam, bo to dezinformacja… Rzeczywiście, tylko z czyjej strony? Odp.- jak to na wojnie – z każdej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *