POLSKA: jeszcze w tym roku mogą być szczepienia na Covid.

Minister Zdrowia: “jest szansa na to, że pierwsze szczepionki w Polsce pojawią się jeszcze w tym roku”

We wtorek 15.12.2020 r. w czasie konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział: jest szansa na to, że pierwsze szczepionki w Polsce pojawią się jeszcze w tym roku”.

Minister Zdrowia powiedział, że “oznacza to, że być może nawet w tym roku będziemy mieli szansę taką, że pojawią się pierwsze dawki szczepionki na polskim rynku, oczywiście, o ile producent będzie w stanie efektywnie zarządzić łańcuchem logistycznym i dostarczyć je na rynek polski”.

 Wspomniał również, że „jesteśmy gotowi” na rozpoczęcie szczepień w Polsce jeszcze w tym roku.

Padło również stwierdzenie z ust Ministra Zdrowia, że największym wyzwaniem jest to, żeby przekonać jak najwięcej ludzi do zaszczepienia. Potrzeba zaszczepić 31 milionów osób, każda z nich jest dla rządu wyzwaniem aby przyjęła dwie dawki szczepionki w odstępie 21 dni. Jak zapowiadał wielokrotnie rząd wyszczepienie Polaków ma odbyć się w jak najszybszym czasie. Osoby przekonane do szczepień mają wpływać swoim przykładem na osoby, które nie zgadzają się na to.

Posiedzenie Europejskiej Agencji Leków było zapowiedziane na 29 grudnia. Czy w takim razie możemy spodziewać się przyspieszenia “sprawy”?

Zobacz także 👇

Udostępnij na:

One Reply to “POLSKA: jeszcze w tym roku mogą być szczepienia na Covid.”

  1. Z doniesien medialnych i konferencji premiera wynika, ze skuteczna szczepionka na COVID-19 jest tuz tuz. Nie wszyscy jednak sa z tego zadowoleni – wiele osob niechetnie podchodzi do wszelkich szczepien, uznajac, ze ich skutki sa gorsze niz choroby, przed ktorymi chronia. Inni obawiaja sie, ze szczepionka na COVID-19 przez pospiech nie zostanie odpowiednio przetestowana. Pomysl ewentualnego wprowadzenia przymusowych szczepien budzi wiec obawy. Podobnie jak spekulacje, czym moga byc zabiegi, o ktorych wspomina ustawodawca oraz kwestia odpowiedzialnosci, gdy cos pojdzie nie tak. Ustawa o zmianie niektorych ustaw w zwiazku z przeciwdzialaniem sytuacjom kryzysowym zwiazanym z wystapieniem COVID-19, ktora czeka na publikacje w Dzienniku Ustaw, zawiera przepisy nakladajace na wszystkich obowiazek stosowania okreslonych srodkow profilaktycznych i zabiegow, i upowaznienie do tego by kwestie te doprecyzowano w rozporzadzeniu. Zapis budzi kontrowersje i obawy wsrod przeciwnikow szczepien, tym bardziej, ze czesc lekarzy uwaza, ze nalezaloby wprowadzic przymusowe szczepienia przeciwko COVID-19, gdy tylko bedzie to mozliwe. Tego zdania jest chocby zdany specjalista chorob zakaznych prof. Krzysztof Simon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *