Ograniczenie lub zakazanie prowadzenia działalności jest niezgodne z prawem. Postanowienie Sądu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu orzekł, że ograniczenie lub zakazanie prowadzenia działalności jest niezgodne z obowiązującym prawem, z Konstytucją.

Sytuacja dotknęła fryzjera, który strzygł znajomego podczas okresu, w którym rząd wprowadził bezprawne rozporządzenie o zamknięciu między innymi zakładów fryzjerskich.

Funkcjonariusze policji nałożyli mandat na fryzjera, który tłumaczył że strzyże znajomego, a nie klienta. Następnie przesłali do sanepidu wniosek o ukaranie karą administracyjną. Sanepid nałożył na fryzjera aż 10 000 złotych kary.

Mężczyzna odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu. Sąd orzekł, że sanepid ma odstąpić od wymierzania kary i zwrócić mężczyźnie koszty procesowe.

Money.pl zacytował uzasadnienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego: “Żaden przepis upoważnień ustawowych zawartych w art. 46 ust. 4 i art. 46b ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nie zawiera umocowania do określania w rozporządzeniu zakazów prowadzenia działalności gospodarczej. Rada Ministrów upoważniona była wyłącznie do wprowadzenia rozporządzeniem ograniczeń w zakresie korzystania z wolności działalności gospodarczej”.

Wyrok na obecny moment nie jest prawomocny.

Od początku stanu epidemii w kraju Polacy mają do czynienia z festiwalem wprowadzania bezprawia ze strony rządu. Nielegalność prawna wprowadzanych obostrzeń trwa od kilku miesięcy. Skarb państwa jest obciążony przez stawianie w gotowości m.in funkcjonariuszy, sądy. Obywatele otrzymują mandaty za niestosowanie się do obostrzeń. Sądy umarzają postępowania i wydają miażdżące uzasadnienia, w których jasno jest pokazane obecne bezprawie. Mimo to rząd wprowadza kolejne…

Zobacz również 👇

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *