Ofiary dziecięce, na których nielegalnie testowano szczepionki

Przeprowadzono nielegalnie eksperymenty na 2051 dzieciach z sierocińców, szkół i domów dla samotnych matek prowadzonych przez zakony.

Z zachowanej dokumentacji wynika, że szczepionki przetestowano na 2051 dzieciach z sierocińców, szkół i domów dla samotnych matek prowadzonych przez zakony.

Eksperymenty na dzieciach z irlandzkich placówek przeprowadzono w latach 1930-1936.

Nielegalnie poddawano je szczepieniu na błonicę.

Badania zleciła firma farmaceutyczna Burroughs Wellcome, która z czasem stała się częścią koncernu GSK. 

Zachowana dokumentacja nie posiada informacji ile z dzieci poddanych eksperymentowi medycznemu doznało śmierci lub skutków ubocznych.

Do archiwalnych dokumentów na temat badań dotarł Michael Dwyer- historyk z uniwersytetu w Cork.

Oprócz przerażającego odkrycia poddania niewinnych dzieci eksperymentowi medycznemu znalazł w archiwach informację, że środowisko medyczne akceptowało to.

“To, co znalazłem w archiwach to tylko czubek góry lodowej. Raporty z eksperymentów na dzieciach publikowano w najbardziej prestiżowych czasopismach medycznych. Świadczy to o tym, że podobne praktyki były powszechnie akceptowane w środowisku medycznym”- stwierdził Dwyer

To nie koniec odkrywania wstrząsających faktów.

W zbiorniku na nieczystości przyzakonnego domu dla samotnych matek z dziećmi, w mieście Tuam odkryto ok. 800 szkieletów noworodków i małych dzieci.

Rzecznik firmy GSK zajął stanowisko w tej sprawie:

“Jeśli to prawda, to oczywiście bardzo przykre. Musimy zaczekać, aż śledztwo wykaże, co rzeczywiście się wydarzyło. Mogę jednak zapewnić, że obecnie nasze badania prowadzone są z zachowaniem najwyższych standardów naukowych i etycznych”

Źródło:

Daily Mail / MojaWyspa

Zobacz również:

Udostępnij na:

2 Replies to “Ofiary dziecięce, na których nielegalnie testowano szczepionki”

  1. Siostry zakonne z tego klasztoru handlowały dziećmi. Dzieci szły do adopcji do Ameryki, te ładne i zdrowe, natomiast które oceniono na słabsze były głodzone i w końcu umierały. Zwłoki tych maleństwa lądowały właśnie w zbiorniku na nieczystości. Sprawa została opisana kilka lat temu gdy podczas pracy budowlanych dokonano odkrycia tej makabry. Teraz dochodzi jeszcze wątek szczepień w tym samym miejscu.

  2. Hihi przecież w Polsce teraz testuje się szczepionkę na koronkę na dzieciach z domu dziecka, na kobietach w ciąży czyli na płodach w ich brzuchach również < i nikt nie jest oburzony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *