Obowiązkowe testowanie WSZYSTKICH dzieci w poradni pediatrycznej? Podjęliśmy interwencję. Ogłoszenie zdjęto.

Portal Rebel24.pl 2 listopada 2021r. otrzymał zgłoszenie, że w Przychodni Optima Medycyna w Prudniku wywieszono ogłoszenie o treści:

“Uwaga!

Od 2 listopada 2021r. wprowadzamy obowiązek wykonania szybkiego testu w kierunku Covid-19 WSZYSTKIM dzieciom umówionym na wizytę do poradni pediatrycznej.

Wymazy będą robione w godzinach 08:00- 18:00 w Przychodni Optima Medycyna w Prudniku, ul. Ogrodowa 2a.”

Zdjęcie kartki powieszonej w przychodni:

Zdjęcie kartki z zawartą treścią o obowiązkowym testowaniu “WSZYSTKICH dzieci umówionych na wizytę do poradni pediatrycznej” masowo jest udostępniane w sieci przez oburzonych i zaniepokojonych internautów.

Portal Rebel24 postanowił zweryfikować informację dotyczącą treści ogłoszenia i podjąć ewentualna interwencję w tej sprawie.

Przychodnia w Prudniku podała nam kontakt bezpośrednio do poradni pediatrycznej.

Doszło do rozmowy telefonicznej z rejestratorką, która połączono osobę dzwoniącą do dyrekcji.

Zapytaliśmy jakie obowiązują obostrzenia w poradni chcąc udać się z dzieckiem do lekarza pediatry.

Rozmowa telefoniczna z zapytaniem o weryfikację informacji rozpoczęła się z rejestracją.

Dowiedzieliśmy się o obowiązku stosowania maseczek na terenie poradni. Jeżeli dziecko jest umówione na wizytę i znany jest termin, godzina, jest robiony wywiad na wejściu i wtedy zapada decyzja czy test będzie wykonany czy nie w zależności co dziecku dolega. Jeżeli przyjdzie ktoś z dzieckiem z bolącą nogą i mają co do tego wątpliwość pytają doktora o zdanie, który podejmuję decyzję. W celu dalszej rozmowy i otrzymania informacji o kartkach z komunikatem o obowiązkowym testowaniu wszystkich dzieci od 2 listopada 2021r. zostaliśmy przekierowani do dyrekcji poradni.

Po przełączeniu nas do dyrekcji otrzymaliśmy odpowiedzi, że nie wszystkie dzieci są kierowane na wymaz. Osoba z rejestracji bądź pielęgniarka z punktu wymazowego przeprowadza wywiad czy nie ma nowej infekcji u małego pacjenta, która by była podstawą do wykonania wymazu.

Co do wiszących ogłoszeń nie kierują wszystkich dzieci. Zgadza się i jest to prawdą, że taka kartka wisiała, z zacytowanym komunikatem. W tej chwili została zdjęta, zawierała źle zredagowaną treść, pomyłkowo zostało to napisane- otrzymaliśmy zapewnienie.

Zapytaliśmy w rozmowie, że słowa napisane drukowanymi literami z pogrubioną czcionką chyba nie stanowią pomyłki, a zamierzenie realizacji obowiązku poddania wszystkich małych pacjentów testom.

Jednak uzyskaliśmy po raz kolejny informację , że nie są wszystkie dzieci obowiązkowo kierowane, a treść została w tej chwili zdjęta i doszło do pomyłki.

Zdjęcie ogłoszenia, które jest masowo udostępniane w sieci jest nieaktualne.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *