Godzina policyjna, zakaz przemieszczania się między województwami dla niezaszczepionych- opinia doradcy premiera ds. pandemii.

Prof. Miłosz Parczewski, doradca premiera ds. pandemii, główny lekarz ds. COVID-19 w woj. zachodniopomorskim przedstawił swoje pomysły w radiu ZET. Dotyczą one osób niezaszczepionych.

Prof. Miłosz Parczewski zaproponował wprowadzenie godziny policyjnej i zakazu przemieszczania się między województwami dla osób niezaszczepionych.

Prof. Miłosz Parczewski uważa, że osoby które nie chcą się szczepić są zagrożeniem dla innych.

Twierdzi, że nie można nikogo siłą ani przepisami zmusić do szczepienia więc godzina policyjna i zakaz przemieszczania się między województwami może być rozwiązaniem i spowodować, że taka osoba sama zdecyduje, że się zaszczepi.

Nasuwa się pytanie czy te kontrowersyjne pomysły pana profesora mogą mieć miejsce i być zgodne z obowiązującym prawem w Polsce? Portal Rebel24 zwrócił się o opinię prawną w tym temacie.

Wolność i swobody obywatelskie nie mogą zostać ograniczone z powodu braku zgody wzięcia udziału w eksperymencie leczniczym.

Przypomnijmy, że produkt leczniczy którym jest szczepionka na COVID – 19:

1.      Został wprowadzony warunkowo do użytku na okres 1 roku tj. do lipca 2021 r.,

2.     Jest w fazie badań klinicznych planowanych do końca 2023 r.,

3.     Nie ma wystarczających informacji co do skuteczności oraz bezpieczeństwa produktu, w tym co do ewentualnych skutków ubocznych mogących wystąpić w późniejszym czasie, w tym skutków o charakterze poważnym,

4.     Nie został zbadany pod  kątem interakcji z innymi lekami,

5.     Uzyskał warunkowe pozwolenie na jego używanie pomimo, iż zostało ono wydane bez podania pełnej charakterystyki substancji czynnej i produktu końcowego przez Producenta,

6.     W związku z jego produkcją stanowił podstawę zawieszenia przepisów zezwalających odpowiednim organom na żądanie od producentów szczepionek natychmiastowego zaprzestania stosowania GMO w sytuacji znaczących konsekwencji dla życia ludzkiego,

7.     Został wprowadzony do użytku pomimo, iż nie wypełniono obowiązku wskazanego w art.  29 ust. 1.  Ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty, tj.: uzyskania  obligatoryjnej i pozytywnej opinii o projekcie wydanej przez niezależną komisję bioetyczną.

Poniżej możesz pobrać pisma oraz wiele materiałów przygotowanych przez Radcę Prawnego Katarzynę Tarnawę- Gwóźdź

Udostępnij na:

2 Replies to “Godzina policyjna, zakaz przemieszczania się między województwami dla niezaszczepionych- opinia doradcy premiera ds. pandemii.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *