GIS: Środki do dezynfekcji nie dla dzieci! Nielegalne zalecenia szkół.

W miejscach publicznych, w ostatnim czasie nagminnie w szkołach są dostępne środki do dezynfekcji. Uczniowie często są poddawani przymuszającej praktyce dezynfekcji rąk tuż przy wejściu do szkoły. Często na “posterunku” stoi pracownik, który osobiście pilnuje aby ta czynność miała miejsce, bez ustępstwa.

Stanowisko prawników jest jasne. Regulaminy szkolne, a w nich opisane restrykcje, do których między innymi należy dezynfekcja rąk uczniów nie są aktem prawnym. Często nie były nawet konsultowane z prawnikami. Żaden wewnętrzny regulamin nie może uderzać w konstytucję i ustawy. Tym bardziej dyrekcja wraz z pracownikami nie powinni wprowadzać i strzec szkodliwych restrykcji.

Kwestia, że rząd dał możliwość Dyrektorom szkół na wprowadzenie regulaminów, nie oznacza, że można tworzyć “państwo w państwie”. Za niewdrążenie wytycznych nie grozi dyrektorom żadna kara. To od nich zależy na ile będą zdroworozsądkowi i jak zabezpiecza swoją placówkę.

Środki do dezynfekcji nie są zalecane do stosowania wśród dzieci ze względu na skład chemiczny. Może to narazić uczniów na utratę zdrowia. Jest spora liczba rodziców, którzy nie wyrażają zgody na taką praktykę. Dyrekcja nie może wymusić tej czynności. Musi liczyć się z konsekwencjami cywilnoprawnymi. Zmuszanie dzieci do szkodliwych praktyk może skończyć się odpowiedzialnością karną – apelują prawnicy.

Stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego. Środki do dezynfekcji nie były i nie są przeznaczone dla dzieci z uwagi na szkodliwy skład chemiczny i wystąpienie negatywnych skutków zdrowotnych!

Czytamy w piśmie:

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca stosowania środków do dezynfekujących do rąk w stosunku do dzieci, zwłaszcza młodych, do 6 roku życia. Powyższe podyktowane jest obawą występowania negatywnych skutków zdrowotnych u dzieci, w tym reakcji uczuleniowych. Produkty biobójcze przeznaczone do dezynfekcji nie posiadają szczególnych wytycznych, zastrzeżeń, czy zapisów dotyczących małych dzieci. Żaden produkt biobójczy nigdy nie był i nie jest przeznaczony dla dzieci z uwagi na jego skład chemiczny!”

Pismo GIS:

Jowita Kowszyn- Sumara

Udostępnij na:

3 Replies to “GIS: Środki do dezynfekcji nie dla dzieci! Nielegalne zalecenia szkół.”

  1. Dziękuję bardzo za niesamowicie pomocne artykuły i wyjaśnienia! Od dziś nie rozstanę się z ich kopiami.
    To bardzo budujące, że są wśród nas istoty myślące. Dzięki temu nie tracimy nadziei, że nadejdzie czas rozliczenia i ODPOWIEDNIEGO (!) ukarania tych wszystkich, którzy dziś biorą czynny (często agresywny) udział w rozprzestrzenianiu tej korona-głupoty. Zapominają o tym, że każda władza ma swój kres. Kres tego obecnego żydowskiego rządu też jest bliski. Marzeniem moim jest, aby każdy przedstawiciel następnych władz był dokładnie prześwietlony. Dość już takich sytuacji, kiedy to potomkowie Jankiela meblują nasz dom i rozstawiają nas po kątach! Polska jest ojczyzną Polaków! Nie mam nic do innych nacji, narodowości czy koloru skóry. Ale to NASZ DOM. Niedopuszczalne jest, aby mieszkający w nim goście przejmowali władzę nad gospodarzami i ich życiem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *