Dr Katarzynie Bross-Walderdorff zawieszono prawo wykonywania zawodu na rok czasu.

W dniu 16.11.2021r. Dr Katarzynie Bross-Walderdorff zawieszono prawo wykonywania zawodu na rok czasu. Ostrzegała przed szczepieniem przeciw covid-19 dzieci, kobiet w ciąży i karmiących.  

W dniu 16.11.2021 r. w Okręgowym Sądzie Lekarskim Beskidzkiej Izby lekarskiej w Bielsku-Białej przy ul. Bystrzańskiej odbyła się rozprawa dr Katarzyny Bross-Walderdorff w sprawie zawieszenia prawa wykonywania zawodu na okres 1 roku.

Wniosek o tymczasowe zawieszenie prawa wykonywania zawodu złożył Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Bielsku-Białej.

Dr Katarzyna Bross- Walderdorff wg. wniosku „popełniła ciężkie przewinienie zawodowe, a jego rodzaj wskazuje, że wykonywanie przez nią zawodu zagraża bezpieczeństwu pacjentów oraz grozi popełnieniem kolejnego przewinienia zawodowego”.

Powodem stało się przemówienie lekarki, które miało miejsce 1 sierpnia 2021r. na Pikniku Laktacyjnym przy Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego Ginekologiczno-Położniczym w Poznaniu.

Przemówienie zostało uznane za szerzenie informacji niezgodnych z aktualną wiedzą medyczną na temat szczepionki przeciw covid-19 i jakoby czynneie propagandowała postawy antyzdrowotne działające na szkodę pacjentów i całego społeczeństwa.

Czynem miała naruszyć art. 71 Kodeksu Etyki lekarskiej.

Lekarka ostrzegała przed szczepieniem dzieci, kobiet w ciąży i karmiących.

Tego samego dnia 16.11.2021 r. sądzonych miało być 4 lekarzy w różnych częściach kraju, a adwokatem w tych sprawach jest mecenas Arkadiusz Tetela.

Było to powodem braku możliwości udziałów mecenasa w sprawie. Dr Katarzyny Bross-Walderdorff także nie mogła wziąć udziału w sprawie ponieważ od 15.11.2021 r. przebywała na tygodniowym zaplanowanym urlopie. Urlop już zaplanowała od września tego roku, co jest udokumentowane.

W dniu 15.11.2021 r. dr Bross miała złożyć wyjaśnienia „w charakterze obwinionego w postępowaniu w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej lekarzy”, jednak z przyczyn zaplanowanego urlopu nie mogła się stawić w biurze Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Bielsku-Białej.


15.11.2021r. miała złożyć wyjaśnienie, a dnia następnego zawieszono jej prawo wykonywania zawodu na rok czasu.

2 tygodnie przed planowaną rozprawą został złożony przez mecenasa wniosek o zmiane daty rozprawy ze względów osobistych co zostało udokumentowane.


Jednak wniosek miał być rozpatrzony dopiero na rozprawie, na którą dr Bross się nie wstawiła z przyczyn wskazanych we wniosku.

Na rozprawie pojawił się jednak inny adwokat w roli obrońcy.

W dniu 16.11.2021r. wydano wyrok zawieszenia w prawie wykonywania zawodu na rok czasu.

W dniu rozprawy 16.11.2021 r. ludzie oraz pacjenci zgromadzili się pod Izbą Lekarską w celu okazania wsparcia lekarce.

Zgromadzeni z transparentami w rękach uznali wyrok za chęć zamknięcia ust niewygodnym lekarzom, którzy informują o braku bezpieczeństwa i możliwych powikłaniach powikłaniach.

Twierdząco przekonywali, że lekarka dzieląc się wiedzą lekarską i obawą troszczy się o zdrowie i życie pacjentów.

Nie zgadzają się z tym, żeby mieli odebraną możliwość bycia pacjentami pani doktor.

Dr Katarzyna Bross-Walderdorff od lat uczestniczy w protestach, manifestacjach, konferencjach.

Swoją wiedzą i lekarskim autorytetem wspiera całe rzesze ludzi szukających pomocy.

Już od 2014 roku publicznie wyrażała swoją obawę co do obowiązkowego kalendarza szczepień dla dzieci, a szczególnie tych szczepień, które podaje się w pierwszej dobie życia dziecka.

Za swoją opinię wyrażoną na Parlamentarnym Zespole do Spraw Bezpieczeństwa Szczepień rozpoczęła się jej droga i liczne postępowania w Izbie Lekarskiej i Sądach.

Portal obserwuje sytuację i będzie informował o rozwoju sprawy.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *