Bezprawnej godz. policyjnej nie będzie w zamian nielegalne rozporządzenie.

Rząd niedawno poinformował Polaków o wprowadzeniu kwarantanny narodowej od 28.12 do 17.01 oraz zakazie przemieszczania się, godzinie policyjnej w sylwestra od 31.12 godz. 19:00 do 01.01 godz. 6:00. Policja w kraju miała być w gotowości jak wynikało z dokumentów, które obiegły internet.

Obecnie rząd jednak nie wprowadza godziny policyjnej w noc sylwestrową, a zakaz przemieszczania się między 19 a 6 rano w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia jest jak tłumaczą apelem do społeczeństwa… – tak wynika ze słów premiera wypowiedzianych na konferencji prasowej. Aby ona mogła być zastosowana, to – za zgodą prezydenta – należałoby wdrożyć stan wyjątkowy – powiedział.

Bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się, nieużywanie fajerwerków – dodał Mateusz Morawiecki. Jednak obowiązuje rozporządzenie z zakazem przemieszczania się. Prawnicy jednoznacznie apelują, że zakaz jest bezprawny. Według premiera jednak niezaleźnie od tego warto zachować rozsądek i pamiętać o zagrożeniu epidemicznym.

Od początku stanu epidemii w kraju Polacy mają do czynienia z dezinformacją prawną ze strony rządu. Nielegalność prawna wprowadzanych obostrzeń trwa od kilku miesięcy. Skarb państwa jest obciążony przez stawianie w gotowości m.in funkcjonariuszy, sądy. Proceder wystawiania mandatów obywatelom trwa od dłuższego czasu, sądy umarzają postępowania na podstawie miażdżących uzasadnień dotyczących obostrzeń. Mimo to rząd wprowadza kolejne.

Wesprzyj nas

https://zrzutka.pl/t9yxp3

Udostępnij na:

One Reply to “Bezprawnej godz. policyjnej nie będzie w zamian nielegalne rozporządzenie.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *