Awantura w autobusie. Kierowca chciał wyrzucić ucznia z powodu braku maski. NAGRANIE

Portal Rebel24 otrzymał od rodzica ucznia informację oraz nagranie, które pokazuje do jakiej skandalicznej sytuacji doszło 4 października 2021r.

Uczeń wsiadł do autobusu miejskiego w celu dotarcia do szkoły. Doszło do awantury z powodu braku maski.

Na nagraniu widać jak kierowca mówi iż chłopak musi mieć maseczkę, żeby się nie szarpał, dochodzi do używania siły w celu wyrzucenia ucznia, który mówi żeby go puścić, nie szarpać, mężczyzna karze wielokrotnie opuścić autobus.

Słychać w tle przekleństwa, krzyki mężczyzny i zdenerwowany głos ucznia, który jest zmuszany do opuszczenia autobusu. Uczeń podkreśla, że do obowiązków kierowcy należy prowadzenie pojazdu, a nie mówienie ludziom czy mają zakładać maseczki czy nie.

Kierowca straszył ucznia podjechaniem pod posterunek.

Uczniowi został zabrany bilet miesięczny. Chłopak stanowczo nalegał na jego oddanie. W efekcie końcowym uczniowi udało się go odzyskać.

Na końcu nagrania słychać w tle kobiecy głos- okazało się, że była to mama ucznia, która poinformowała, że zadzwoni zaraz po policje.

Kobieta była niedaleko zdarzenia i zauważyła, że sytuacja dotyczy jej syna.

Po interwencji mamy uczeń dojechał tego dnia do szkoły.

Kolejnego dnia uczeń ponownie jechał do szkoły i nie posiadał zasłoniętych ust i nosa. Kierowca tym razem zwrócił uwagę na brak maski oraz wezwał policję. Funkcjonariusze czekali na przystanku końcowym ucznia.

Rodzic poinformował portal Rebel24, że interwencja funkcjonariuszy policji ograniczyła się do spisania kierowcy, ucznia i wystosowania ustnego pouczenia w stosunku do niepełnoletniego. Miało być zapowiedziane chłopcu, że maski są obowiązkowe, a kolejnym razem sprawa zostanie skierowana do sądu.

Rodzic poinformował nas, że nie zostawi tak tej sprawy i skontaktował się już z kancelarią prawną oraz kierownikiem mężczyzny.

Do sytuacji z nagrania doszło w Korytowie, gmina Bukowiec, powiat Świecki.

Video, które nagrał jeden z pasażerów:

Zobacz również artykuł opisujący sytuację, w której dochodzi do wyrzucania niepełnoletnich uczniów z autobusu z powodu braku maski, w którym są do pobrania dwa pisma sporządzone przez kancelarie adwokacką:

Udostępnij na:

One Reply to “Awantura w autobusie. Kierowca chciał wyrzucić ucznia z powodu braku maski. NAGRANIE”

  1. I nikt z pasażerów nie zareagował… Wszyscy ciiiicho, jak trusie siedzą. A ponoć co najmniej 1/4 narodu jest przeciwna szczepieniom, a zaszczepiona tylko połowa…
    Potulne baranki systemu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *