Akcja “Dzieci listy piszą” do polityków w sprawie otwarcia szkół!

Dzieci piszą do polityków w sprawie otwarcia szkół.

Do końca wakacji uczniowie z całej Polski będą pisać listy do najważniejszych polityków w Polsce w sprawie zakończenia zdalnego nauczania oraz stałego powrotu do szkół.

To kolejna akcja Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do szkół!

Akcja ma na celu stały powrót wszystkich polskich uczniów do szkół stacjonarnych, bez tzw. reżimów sanitarnych, zmuszania do szczepień oraz segregacji sanitarnej.

Dzieci i młodzież pod nadzorem rodziców przygotują i wyślą listy, pocztówki, prace rysunkowe m.in. do premiera, prezydenta, ministra edukacji i nauki, ministra zdrowia, Rzecznika Praw Dziecka. Znajdą się w nich odczucia na temat zdalnej nauki, izolacji społecznej i innych napotkanych trudności.

Mimo, że koronawirus jest praktycznie niegroźny dla dzieci i młodzieży, polscy uczniowie i studenci przez ponad rok byli poddawani szkodliwemu eksperymentowi jakim jest zdalne nauczanie. Taka edukacja pod każdym względem okazała się farsą. Absolutnie nie możemy  pozwolić, aby ona powróciła w przyszłości – mówi Agnieszka Janucik z Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do szkół!

Przedstawiciele grupy strajkowej od ponad roku podejmują różne działania w celu ochrony podstawowych praw dzieci do edukacji, opieki i wychowania. Pokazują i nagłaśniają fakty o niskiej jakości nauczania online, znikających z systemu uczniach czy problemach zdrowotnych dzieci spowodowanych izolacją społeczną oraz nauką przez internet.

Nie ma naszej zgody na kontynuowanie zdalnej farsy. Nie możemy dopuścić do tego, że za kilka lat będziemy mieć aspołeczną, niedouczoną i uzależnioną od elektroniki młodzież, a w konsekwencji dorosłych. Jednocześnie rządzący chętnie pozbędą się budynków szkolnych  jako zbędnego obciążenie budżetów. Niestety, widząc wielomilionowe inwestycje w szkodliwą edukację zdalną, zmierza to właśnie w tym kierunku  – dodaje Agnieszka Janucik.

Akcja „Dzieci listy piszą” potrwa do końca wakacji. Jej efekty można śledzić na bieżąco na facebookowej stronie Grupy: https://www.facebook.com/adam.mazurek.14811/videos/158994012989553

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *