A. Duda zadaje otwarte pytanie czy to szczepieniom zawdzięczamy spadek zachorowań?

Podczas konferencji GLOBSEC 2021 w Bratysławie Prezydent Andrzej Duda podczas swojej wypowiedzi o szczepieniach przeciw covid-19 zadał otwarte pytanie czy szczepienia mają wpływ na zmniejszenie liczby zachorowań.

Otwartym pytaniem jest wątpliwość co tak naprawdę ma rzeczywisty wpływ na spadek liczby zachorowań.

Prezydent przyrównał obecną liczbę zachorowań do przeszłego sezonu. W tamtym roku nie było dostępnych szczepień, a ilość przypadków zakażeń była taka sama jak obecnie.

Prezydent zasugerował, że to otwarte pytanie jest tematem rozmów z różnymi prezydentami i premierami.

Cytaty z wypowiedzi Prezydenta Polski:

“Dziś żyjemy nadzieją, że ludzkość wyszła na ścieżkę powrotu do normalności, że wraz z pojawieniem się szczepionek skutecznie zarządzamy tym kryzysem. Choć rzeczywiście zawsze pozostaje cały czas to otwarte pytanie czy rzeczywiście tak jest”

“To były tematy rozmów wczoraj z prezydentami, z premierami. Były także i tematy naszych rozmów dzisiaj”- kontynuował prezydent

” Czy możemy mówić o tym, że jeżeli liczba zachorowań w moim kraju, w Polsce spadła w tej chwili do takiego poziomu dziennie jak notowaliśmy właśnie rok temu między 200, a 400 przypadków każdego dnia. To czy rzeczywiście możemy się cieszyć, że jest to efekt szczepienia? czy też jest to efekt po prostu tego, że takie, a nie inne mamy warunki atmosferyczne, pogodowe? Taka jest pora roku. W zeszłym roku nie mieliśmy szczepionki, a przypadków było tyle samo”- zadał pytanie Andrzej Duda

Czy w takim razie wymienione otwarte pytanie nie jest słusznym stwierdzeniem faktów?

Zobacz także 👇

Udostępnij na:

One Reply to “A. Duda zadaje otwarte pytanie czy to szczepieniom zawdzięczamy spadek zachorowań?”

  1. Taki wygadany to dlaczego nie wniesie o zmianę ustawy o zawodzie lekarza… proponowaną przez Jerzego Ziębę i popieraną przez mających o tym wiedzę Polaków?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *